Doğal Olarak Kürlenen, Alkoksi Yapıştırma ve Sızdırmazlık Ürünü

SD SEAL 1091

Tek bileşenli, yapıştırma ve sızdırmazlık ürünüdür. Oda sıcaklığında,hava içerisindeki nem ile kürlenir. Uygulama kolaylığı sağlar. Birçok malzeme ile uyumludur. -50°C ile 180°C arasında sağlamlığını ve esnekliğini korur. Paste kıvamında olduğundan, uygulama sırasındaki formunu uygulama sonrasındada korur. Alkoki sertleşme sistemine sahiptir. Sertleşme sonrasında esnek, dayanıklı kauçuk bir yapıya dönüşür. UV dayanımı sayesinde dış mekanlarda güvenle kullanılabilir.

Uygulama Noktaları

Değişik ısıl genleşme oranlarına sahip cam metal, cam plastik gibi malzemelerin dayanıklı ancak esnek olarak yapıştırılması istendiğinde, Mühendislik uyglamalarında kullanılan plastikler kadar emayelenmiş ve boyanmış çelikler gibi kullanımı yaygın olan malzemelerde katalizör kullanılmadan yapılacak yapıştırma işlemlerinde tatbik yerinde şekillenen tip conta yapımında kullanılabilir.

Yüzey Hazırlama

Bütün yüzeyler temizlenmeli ve kurutulmalıdır. Yapışma olacak ortamlar yağlayıcılardan ve greslerden arındırılmalı ve yapışmaya zarar verebilecek tüm kirler ortamdan uzaklaştırılmalıdır. Temizleme için uygun çözücüler izopropilalkol, aseton veya metiletil keton içerikli olanlardır. Cam,metal ve yaygın mühendislik plastikleri gibi birçok malzemede katalizör kullanılmadan yapıştırma sağlana bilmektedir. Ancak yapısında ptfe, polietilen, polipropilen ve benzeri maddeler bulunduran malzemelerde yapışma istenilen ölçüde sağlanılamaya bilir. Bu durumda, maksimum yapışma için SD SEAL 1200 O Sprimer katalizörü önerilmektedir. Yüzeylerin solvent yardımı ile temizlenmesinden sonra SD SEAL 1200 O Sprimer daldırma fırça veya yüzeye püskürtme yöntemi ile uygulanır. Normal sıcaklık ve nem altında (oda sıcaklığı, %50nem ) 15–90 dak. süresince kurumaya bırakılmalıdır. Ürün nem ile etkileşerek sertleşen bir yapıya sahip olduğundan nemin az olduğu ortamlarda sertleşme süresi uzayabilir.

Uygulama Şekli

Yeterli miktar SD SEAL 1091 doğal sertleşen silikon yapışkan sızdırmazlık ürününü yüzeylerden birisine tatbik edin ve hemen diğer yüzey üzerine kapatın. Yeni tatbik edilmiş ürün, oda sıcaklığında ve % 50 bağıl neme sahip atmosfer de ortam nemi ile etkileşerek 15 dakika içerisinde kabuk bağlamaya başlayacaktır. Ürünüzerin de yapılacak işlemler kabuk oluşumundan önce tamamlanmalıdır. Yüzeyler spatula ile kolayca işlenebilir. Yapışkan sızdırmazlık ürünü yaklaşık 28 dakika içerisinde katılaşmaktadır.

30°C altında , ağzı açılmamış orijinal ambalaj, imalat tarihinden itibaren
12 ay raf ömrüne sahiptir.

Ürün 310 ml tüp, 20 l’lik kova ve 250 kg’lık varil ambalajlarda mevcuttur.

Bu ürün tıbbi kullanımlar amacıyla test edilemez yada pazarlanamaz.

Test Standart Birim Test Sonucu
Görünüm CTM 0176 Yığılmayan Paste
Ekstrüzyon CTM 0364 g/dak. 135
Kabuklanma Süresi CTM 0098  Dak. 15
Katılaşma Süresi CTM 0095  Dak. 28
Özgül Ağırlık* CTM 137A 1,4
Sertlik* CTM 0099 37
Gerilme Dayanımı* CTM 137A  MPa. 2,5
KırılmaUzanımı* CTM 137A  % 680
YırtılmaDayanımı* CTM 0159A  kN/m 15

*  22°C’de ve %50 bağıl nem içerisinde 7 günlük sertleşmeden sonra ölçülen mekanik özelliklerdir.