RTV Asetoksi Üniversal Silikon

SD SEAL 1752

Kolay uygulanabilir. Uygulanma anındaki rengini sürekli muhafaza eder. Tam olarak kuruduktan sonra koku oluşturmaz. Birçok malzeme ile uyumludur. Yüksek ve düşük ısı mukavemeti vardır. Uygulama sırasındaki formunu uygulama sonrasındada korur. Asetoksi sertleşme sistemine sahiptir. Sertleşme sonrasında esnek, dayanıklı elastik bir yapıya dönüşür. UV ışınlarına dayanıklıdır.

Uygulama Noktaları

SD SEAL 1752 Asetoksi silikon, cam, metal,seramik gibi yüzeylerdeki tüm genel maksatlı yapıştırma işlerinde ve banyo, mutfak gibi sıhhitesisat uygulamalarında güvenle kullanılabilir.

Yüzey Hazırlama

Bütün yüzeyler temizlenmeli ve kurutulmalıdır. Yapışma olacak ortamlar yağlayıcılardan ve greslerden arındırılmalı ve yapışmaya zarar verebilecek tüm kirler ortamdan uzaklaştırılmalıdır. Temizleme için uygun çözücüler izopropilalkol, aseton veya metiletil keton içerikli olanlardır. Cam,metal ve yaygın mühendislik plastikleri gibi birçok malzemede katalizör kullanılmadan yapıştırma sağlana bilmektedir. Ancak yapısında ptfe, polietilen, polipropilen ve benzeri maddeler bulunduran malzemelerde yapışma istenilen ölçüde sağlanılamaya bilir. Bu durumda, maksimum yapışma için SD SEAL 1200 O Sprimer katalizörü önerilmektedir. Yüzeylerin solvent yardımı ile temizlenmesinden sonra SD SEAL 1200 O Sprimer daldırma fırça veya yüzeye püskürtme yöntemi ile uygulanır. Normal sıcaklık ve nem altında (oda sıcaklığı, %50nem ) 15–90 dak. süresince kurumaya bırakılmalıdır. Ürün nem ile etkileşerek sertleşen bir yapıya sahip olduğundan nemin az olduğu ortamlarda sertleşme süresi uzayabilir.

Uygulama Şekli

Yeterli miktar SD SEAL 1752 silikon yapışkan sızdırmazlık ürününü yüzeylerden birisine veya dolgu yapılacak boşluğun her iki yakasınada gelecek şekilde uygulanmalı ve daha sonra düzeltme aparatı ile düzeltilmelidir.

5 °C ila 25 °C sıcaklık aralığında ağzı açılmamış orijinal ambalaj, imalat tarihinden itibaren 12 ay raf ömrüne sahiptir.

Ürün 310 ml kartuş ambalajlarda mevcuttur.

SD SEAL 1752 silikon yapışkan sızdırmazlık ürününü şeffaf, siyah, beyaz, bej, kahve, gri, açık meşe renklerinde üretilebilmektedir.

Bu ürün tıbbi kullanımlar amacıyla test edilemez yada pazarlanamaz.

Test Birim Test Sonucu
Özgül Ağırlık  gr/cm. 0,97
Uygulanma Hızı  gr/dak. 500 (3,2mm uç, 6,3 bar)
ÇalışmaSüresi  Dak. 15
Tozlanmama Süresi  Dak. 25
Sertlik 18
Kopma Dayanımı  MPa. 1,3
KırılmaUzanımı  % 400
Isı Direnci  °C -40 / 150

*  22°C’de ve %50 bağıl nem içerisinde 7 günlük sertleşmeden sonra ölçülen mekanik özelliklerdir.