Tek Bileşen Akrilik Dolgu Macunu

SD SEAL Silikonize Akrilik

Kolay uygulanabilir. Uygulanma anındaki rengini sürekli muhafazaeder. Tam olarak kuruduktan sonra su geçirmeyen bir tabaka oluşur. Boyanabilir ve uygulandığı yüzeyietkilemez. Dış ortam şartlarına dayanıklıdır. Uzun süre esnekliğini korur. Her türlü kapı, pencere doğramalarında kullanılabilir. Talep üzerine çeşitli renklerde üretilebilmektedir.

Uygulama Noktaları

SD SEAL Silikonize Akrilik, demir, seramik, ahşap, PVC, Alümiyum doğrama montajı uygulamalarında, genel maksatlı yapıştırma ve montaj işlerinde ve banyo, mutfak gibi sıhhi tesisat, ethernit ve alüminyum çatı ve cephe plakalarının montajı uygulamalarında, kırık ve çatlakların boya öncesi doldurulmasında, prefabrik yapı elemanları arasındaki genleşme fugalarının doldurulmasında hertürlü doğrama, sıva ve denizlik gibi yapı malzemelerinin birleştirilmesinde güvenle kullanılabilir.

Yüzey Hazırlama

Bütün yüzeyler temizlenmeli ve kurutulmalıdır. Yapışma olacak ortamlar yağlayıcılardan ve greslerden arındırılmalı ve yapışmaya zarar verebilecek tüm kirler ortamdan uzaklaştırılmalıdır. Temizleme için uygun çözücüler izopropilalkol, aseton veya metiletilketon içerikli olanlardır. Uygulama temizlenmiş yüzeyler üzerine ve solventlerin uçması beklendikten sonra yapılmalıdır.

Uygulama Şekli

Yeterli miktar SD SEAL Silikonize Akrilik, dolduy apılacak ve yapıştırılacak yüzeylerden birisine veya dolgu yapılacak boşluğun her iki yakasınada gelecek şekilde uygulanmalı ve daha sonra düzeltme aparatı veya spatula ile düzeltilmelidir.

5°C ila 25°C sıcaklık aralığında , ağzı açılmamış orijinal ambalaj, imalat tarihinden itibaren 18 ay raf ömrüne sahiptir.

SD SEAL Silikonize Akrilik 400 ml kartuş, 600 ml sosis, 5 kg, 10 kg ve 25 kg.’lık ambalajlarda mevcuttur.

SD SEAL Silikonize Akrilik siyah, beyaz, gri, altın meşe renklerinde üretilebilmektedir.

Bu ürün tıbbi kullanımlar amacıyla test edilemez yada pazarlanamaz.

Test Birim Test Sonucu
Özgül Ağırlık  gr/cm 1,62
Yüzey Kuruması  Dak. 15-60
Tam Kuruma  Saat 24
Ph 7,5 – 9
Hacim Kaybı   % 29
Ağırlık Kaybı   % 18
Elastiklik   % >100
Uzama Modülü  Mpa >0,2
Kopma Direnci  Mpa >0,3

*  22°C’de ve %50 bağıl nem içerisinde 7 günlük sertleşmeden sonra ölçülen mekanik özelliklerdir.